Skip to content
Ejen Sitasi & Sebutan AI

Authority AI

Ejen Sitasi & Sebutan anda. Ia memenangi sitasi dan sebutan berwibawa untuk jenama anda, termasuk petikan media, penyenaraian direktori, dan pautan balik yang menjadikan enjin AI mempercayai anda. Disertakan dari Silver pada RM1,000/bulan.

Mengapa Ia Penting

Enjin AI Mengesyorkan Jenama yang Dipercayai

Apabila ChatGPT, Claude atau Gemini menjawab soalan tentang industri anda, mereka mencari jenama yang muncul di laman web yang dipercayai dan berwibawa. Semakin banyak sitasi berkualiti jenama anda, semakin besar kemungkinan AI mengesyorkan anda.

Keterlihatan

Lebih banyak sitasi bermakna jenama anda muncul dalam lebih banyak jawapan dan cadangan AI.

Kepercayaan

Sitasi daripada sumber berwibawa memberi isyarat kepada enjin AI bahawa jenama anda boleh dipercayai.

Kesan Berganda

Setiap sitasi mengukuhkan yang seterusnya. Autoriti membina dari masa ke masa, mewujudkan kelebihan persaingan.

Cara Ia Berfungsi

Empat Langkah ke Autoriti Sebenar

01

Temui

Authority AI mengimbas penerbitan industri, direktori, saluran media dan profil pautan balik pesaing untuk mencari peluang sitasi yang berkaitan dengan perniagaan anda.

02

Promosi

Ia merangka pitch jangkauan yang disesuaikan untuk setiap peluang, termasuk sudut pos tetamu, petikan pakar, penyerahan direktori dan kemasukan halaman sumber. Setiap pitch disemak sebelum dihantar.

03

Peroleh

Apabila penerbitan menerima, Authority AI menyelaraskan penghantaran kandungan dan memastikan jenama anda dipetik dengan betul dengan pautan dan maklumat entiti yang betul.

04

Kukuhkan

Setiap sitasi baharu mengukuhkan isyarat autoriti anda. Enjin AI melihat lebih banyak sumber dipercayai merujuk jenama anda dan mula mengesyorkan anda dengan lebih yakin.

Setiap pitch disemak oleh strategis manusia sebelum dihantar. Authority AI tidak menghantar jangkauan tanpa kelulusan.

Perbezaan

Pautan Balik Membantu Anda Berkedudukan. Sitasi Menjadikan Anda Jawapan.

SEO tradisional membeli pautan balik. Authority AI memperoleh sitasi — rujukan yang dibaca pembantu AI apabila mereka memutuskan siapa yang hendak disyorkan.

Pautan Balik Tradisional

Membantu Google meletakkan halaman lebih tinggi dalam keputusan carian. Penting, tetapi tidak mempengaruhi secara langsung apa yang platform AI katakan tentang anda.

Sitasi Berwibawa

Menjadikan anda jawapan. Apabila sumber bebas yang boleh dipercayai menamakan jenama anda, enjin AI menganggapnya sebagai pengesahan pihak ketiga dan mengesyorkan anda dengan yakin.

Jenis Peluang

Empat Cara Memenangi Sitasi

Authority AI mengenal pasti dan mengejar jenis sitasi yang paling berpengaruh untuk industri khusus anda.

Petikan Wartawan

Paling Kuat

Usaha rendah, impak tinggi

Wartawan memerlukan sumber pakar. Nama anda muncul dalam artikel yang diterbitkan dengan atribusi pihak ketiga — isyarat paling kuat yang boleh dibaca enjin AI.

Penerbitan Tetamu

Kuat

Usaha lebih tinggi, kawalan penuh

Anda menulis untuk penerbitan industri di bawah nama anda sendiri. Kawalan penuh terhadap tuntutan, ditambah penerbitan yang boleh dipercayai menyokongnya.

Penyenaraian Direktori

Konsisten

Usaha rendah, kesan berganda

Direktori industri seperti Clutch, G2, dan pendaftaran perniagaan tempatan. Model AI sangat bergantung pada direktori apabila ditanya 'siapa yang melakukan X di Y'.

Penampilan Podcast

Berpanjangan

Usaha sederhana, kesan berpanjangan

Penampilan tetamu dalam podcast berkaitan. Transkrip banyak dirangkak oleh enjin AI, mewujudkan isyarat sitasi yang berpanjangan.

Perisikan Industri

Autoriti Berbeza dalam Setiap Industri

Firma perunding memerlukan petikan akhbar perdagangan. Jenama haiwan peliharaan memerlukan penyenaraian direktori dan ulasan pasaran. Authority AI menyesuaikan strateginya untuk sepadan dengan apa yang benar-benar berkesan dalam sektor anda.

Perkhidmatan B2B

Akhbar perdagangan, ceramah persidangan, direktori agensi

Media yang diperoleh mendominasi. Penerbitan berprestij mengagumkan tetapi mungkin tidak mencapai pembeli anda — saluran khusus industri sering membawa lebih banyak pengaruh.

E-dagang & Runcit

Ulasan produk, penilaian pasaran, direktori runcit

Direktori dan ulasan lebih penting daripada kepimpinan pemikiran. Model AI mencari kehadiran pasaran dan pengesahan pelanggan.

Penjagaan Kesihatan

Badan profesional, direktori kesihatan, kelayakan pengamal

Tuntutan terkawal memerlukan kedudukan yang teliti. Kelayakan dan kehadiran direktori profesional membina kepercayaan dengan selamat.

Hartanah

Penyenaraian portal, akhbar tempatan, badan industri

Autoriti hiper-tempatan menang. Liputan nasional memberikan kesedaran tetapi direktori dan portal tempatan mendorong cadangan.

Undang-undang

Direktori peguam, akhbar undang-undang, penyenaraian profesional

Direktori profesional dan penerbitan undang-undang pakar membawa pengaruh yang besar. Peraturan pengiklanan membentuk apa yang boleh anda tuntut.

Kripto & Fintech

Penyenaraian bursa, pengagregat data, direktori projek

Model AI semakin mengabaikan penempatan berbayar. Kehadiran organik di pengagregat data dan direktori yang disahkan paling penting.

Authority AI dikonfigurasikan untuk industri anda semasa onboarding. Sumber, sudut pitch dan ranking keutamaan disesuaikan dengan sektor anda.

Penyasaran Pintar

Sumber yang Betul Mengatasi Sumber Terbesar

Penerbitan teknologi DA-92 kedengaran mengagumkan, tetapi jika tiada pembeli anda membacanya, sitasi tidak menukar. Authority AI mengutamakan sumber di mana pelanggan sebenar anda berada.

Penerbitan berprestij (DA 90+)

Mengagumkan untuk kesedaran jenama tetapi sering tidak sejajar dengan khalayak pembeli anda.

Sumber khusus industri (DA 45–75)

Dibaca oleh pembeli sebenar anda. Lebih mudah diperoleh. Sering menjadi sumber yang model AI capai dahulu dalam kategori anda.

Authority AI menilai setiap peluang berdasarkan relevansi kepada industri dan khalayak anda, bukan hanya autoriti domain sahaja.

Keupayaan

Apa yang Authority AI Lakukan

Promosi media

Jangkauan bersasar kepada penerbitan dan wartawan berkaitan dalam industri anda

Pemulihan sebutan tanpa pautan

Mencari sebutan sedia ada jenama anda yang kurang pautan dan memperoleh pautan balik

Penyerahan direktori & penyenaraian

Memastikan perniagaan anda disenaraikan dengan tepat merentas direktori industri

Pemantauan sebutan jenama

Menjejaki di mana jenama anda disebut dan menandakan peluang sitasi

Pelaporan sitasi

Log bulanan pitch yang dihantar, respons diterima dan sitasi dimenangi

Analisis sitasi pesaing

Mengenal pasti di mana pesaing dipetik supaya anda boleh mengejar sumber yang sama

Mengikut Pelan

Authority AI Berkembang Bersama Anda

Mulakan dengan amaran dalam Bronze, aktifkan Authority AI dalam Silver, dan buka kunci pembinaan autoriti penuh dalam Gold.

Bronze

RM500/bulan

Anda melihat peluang, tetapi Authority AI belum aktif.

  • Amaran peluang sitasi
  • Pemantauan sebutan jenama
Mulakan
Disyorkan

Silver

RM1,000/bulan

Authority AI mula bekerja: mempromosi, memperoleh dan melaporkan.

  • Authority AI diaktifkan
  • 10 promosi media sebulan
  • 2+ sitasi disasarkan
  • Pemulihan sebutan tanpa pautan
  • Log sitasi bulanan
Mulakan

Gold

RM2,000/bulan

Pembinaan autoriti maksimum merentas setiap saluran.

  • Authority AI penuh
  • 25 promosi media sebulan
  • 5+ sitasi disasarkan
  • Sudut PR digital
  • Saluran podcast & anugerah
  • Program pautan balik pelanggan
Mulakan

Kos Tanpa Authority AI

Satu sitasi editorialRM1,200 – RM6,000
Retainer agensi PRRM10,000 – RM32,000+/bln
Pengambilan PR dalamanRM4,000 – RM10,000+/bln
Geo One Silver dengan Authority AI

10 promosi/bulan, sitasi, pelaporan, semua disertakan

RM1,000/bln

Harga industri berdasarkan data 2026 (ditukar pada kira-kira RM4 setiap USD). Geo One tidak menjamin bilangan sitasi tertentu.

Bersedia untuk Membina Autoriti Sebenar?

Mulakan dengan imbasan AI Visibility percuma untuk melihat kedudukan anda. Kemudian biarkan Authority AI mula memperoleh sitasi yang penting.

Kelebihan Petikan

Berapakah Nilai Satu Petikan?

Petikan, iaitu sebutan jenama anda di laman web yang dipercayai, adalah apa yang membuatkan enjin AI mempercayai dan menyorkan anda. Kebanyakan perniagaan membayar beribu-ribu untuk setiap satu. Geo One ialah antara platform terawal di Malaysia yang menyertakan Ejen Petikan & Sebutan berkuasa AI sebagai sebahagian daripada pelan bulanan anda.

Satu petikan editorial atau siaran tetamu

RM1,200 – RM6,000 setiap penempatan

Penempatan berkualiti di laman web berwibawa berpurata ~RM1,800 setiap satu

Yuran retainer agensi PR

RM10,000 – RM32,000+ sebulan

Yuran retainer PR biasa untuk perniagaan kecil dengan komitmen minimum 3–6 bulan

Geo One Silver dengan Authority AI

Dari RM1,000 sebulan

10 tawaran media, 2+ petikan disasarkan, penuntutan semula sebutan tanpa pautan, semuanya termasuk

Authority AI: Menawar . Memperoleh petikan . Membina isyarat kepercayaan

Harga industri berdasarkan data siaran tetamu dan retainer PR 2026 (ditukar pada kira-kira RM4 per USD). Keputusan sebenar bergantung pada industri dan landskap persaingan anda. Geo One tidak menjamin bilangan petikan tertentu.